SANDSPIEL

Zdánlivě hravé, dětské postavičky a jemný světlý písek. Co mají společného s rozvojem dospělých? Podle C.G. Junga a nových poznatků z moderní hlubinné psychologie hodně. Náš mozek totiž dokáže zpracovávat důležité informace i jinou cestou, než prostřednictvím logiky a racia, a to dokonce rychleji.

Sandspiel je metoda, která je mezi jungiánskými psychology známá desítky let, s rozvojem metod jako NLP její využití narůstá – schopnost vizualizace a symbolizace, stejně jako přímá práce s emocemi a pravou hemisférou – tedy opaky racionality, přináší v seberozvoji totiž výborné výsledky.

A to jak pokud se chceme podívat do minulosti, na svůj život a přiblížit se poměrně bezpečně k situacím, které vždy nemusely být příjemné, tak i pokud aktivně plánujeme a vizualizujeme v našem podvědomí naši budoucnost.

Jak Sandspielová konzultace probíhá? Velmi jednoduše. Nejprve si společně řekneme, na jakých otázkách chcete pracovat. Vy si pak začnete hrát v písku stavět scény za pomocí figurek, které si vyberete tak, aby vyjadřovaly odpovědi otázky, které si formulujete.

Následným společným povídáním nad tím, co v písku vzniká – a hlavně vaším prožíváním, které se brzy objeví v neočekávané hloubce a vy díky němu začnete cítit, co je ve vás skutečně důležité – se začneme postupně dostávat k vašim odpovědím.

Druhým způsobem je pohled na budoucnost. Sandspielem si můžete hrát s vizí vlastní budoucnosti, podívat se na to, co byste v různých scénářích dalších kroků mohli cítit. Vyzkoušet si několik možností a dostat se k té, ve které se budete cítit nejlépe.