Iva Linda

psycholožka, konzultantka, thaiboxerka, veganka, univerzitní lektorka

O mně

Snažím se žít ohleduplně a inspirovat k tomu ostatní 

Působím jako psycholožka, moje cesta mě vedla od klinické psychologie k jungiánské psychoterapii a vzdělávání. V posledních letech působím nejvíce jako konzultantka a lektorka, věnuji se psychologii v business sféře pod vlastním brandem Psychologie & business.cz, sportovní psychologii v projektu Psychologie & sport.cz.

Business i Sportovní psychologii přednáším na Karlově Univerzitě a University of New York.

Mojí nejoblíbenější oblastí je ale psychologie  klimatické krize a vegan psychologie, které na UK i UNYP také přednáším. Nejraději se věnuji tématům jako proč lidé jedí některá zvířata, kde propojuji hlubinnou psychologii, teorii kognitivní disonance a obranné mechanismy. Dál také traumatu z týrání zvířat, a celkově psychologii plant-based životního stylu. Dalšími častými tématy jsou pozitivní Eco-emotions, jako reakce na climate grife (environementální žal). 

Ve veřejném prostoru pracuji s tématy psychologie a vztahu ke zvířatům a planetě a přechodu světa na alternativní zdroje výživy. 

Výzkumně se věnuji na UK i UNYP tématům psychologie klimatické krize a vegan psychologie. V rámci PhD. studia pracuji na tématu lidského porozumění emocím v hlasech zvířat. 

Věnuji se také propagaci ohleduplného životního stylu, od roku 2010 jsem Co-Founder projektu Vegan Fighter.

V roce 2013 jsem založila a s týmem Vegas Fighter pořádáme jedny z největších evropských vegan eventů Veggie Náplavku. Dalšími našimi eventy jsou Veggie Vánoce, které jsme dlouhé roky pořádali v Galerii Mánes, nyní ve Slovanském domě. Pořádám také konferenci Plant-based 2024. 

Mnoho let působím v bojových sportech. Závodně v thaiboxu, vyhrála jsem MČR, greplingu, amatérsky v MMA. Bojové sporty vnímám jako intenzivní oblast vlastního rozvoje. 

Psychoterapeutický výcvik - Analytická psychologie

ČSAP, 5 let

Výcvik koučinku

EMCC, 1 rok

Psychodiagnostické metody

Certifikace pro mnoho psychodiagnostických metod - Hogan, MBTI, VTS, FEAST

Specializační výcviky

Krizová intervence, Life Transformational Coaching, ale i Nutriční specialista, Fitness trenérka, Trenér Muay Thai III. třídy a další

Kontakt

    Start typing and press Enter to search